MU: SK DFO - Lokomotiva Brno H.H. 1:5 (0:2)

(3. kolo 1. ligy juniorek dne 27. 8. 2017 na LS)

(2. kolo 1. ligy juniorek dne 20. 8. 2017 v Plzni)

Branka SK DFO:  79. Novotná

Sestava:  Bidlová - Nosková, Nejedlá, Prášilová, Grundmannová - Endrová, Spilková, Novotná, Fialová - Mužíková, Vrabcová

Střídaly :  Vodvárková, Plivová
Pošvová byla připravená, ale pro zranění do zápasu nezasáhla.

Hodnocení:  K druhému MU jsme zajížděli opět do Prahy, tentokrát do Dolních Břežan, kde svá domácí utkání hrají juniorky FK Dukla Praha. V úvodních minutách jsme si vytvořili mírnou územní převahu a v 5.min jsme byli blízko otevření skore, ale Zuzka Nosková v dobré pozici na malém vápně netrefila letící míč po zahraném rohu. O první vážnější rozruch před naší brankou se postarala v 11.min sama Nikča Bidlová, když špatným výhozem vybídla hráčku Dukly k samostatné akci. Své zaváhaní však napravila následným reflexním zákrokem. V 15.min mířila Simča Novotná z hranice velkého vápna těsně nad. Ve 21.min jsme byli nuceni ze zdravotních důvodů střídat Báru Vrabcovou a svou premieru si odbyla ještě žákyně Terka Vodvárková a nutno zmínit, že ji bylo plné hřiště. Ve 25.min jsme inkasovali poprvé, kdy jsme špatným pozičním postavením obránkyň napomohli k rychlému brejku Dukly - 1:0. Blízko k vyrovnání jsme měli ve 32.min. Kája Mužíková vyslala kolmici za obranu na rozběhnutou Terku Vodvárkovou, té se bohužel nepodařilo dostat míč do sítě pod vybíhající golmankou Dukly a následná dorážka Káji Mužíkové trefila taktéž golmanku. Druhý poločas jsme začali náporem. Ve 43.min trefila Dáša Prášilová z dobré pozice v trestném území pouze brankařku. Po úvodní desetiminutovce se hra opět vyrovnala a Dukla se dostávala častěji na dostřel naší branky. V 53.min využily hráčky Dukly našeho nedůrazu a váhání s rozehrávkou a ze skrumáže v pokutovém území zvýšily na 2:0. V 74.min napřáhla Hrdličková za hranicí velkého vápna ke střele a dobře trefený míč skončil za zády Nikči Bidlové - 3:0. V samotném závěru se nám sice podařilo upravit konečný stav na 3:1 po samostatné akci Simči Novotné, která si bohužel při této akci obnovila svalové zranění ze Sparty. Po vyrovnaném utkání, co se hry týče, si z Prahy odvážíme nejen bodovou ztrátu, ale navíc, a to je horší, i ztrátu několika hráček do dalšího zápasu. K Terce Pavlasové, Sáře Horynové a Týně Pošvové, přibyla Simča Novotná, Terka Endrová a Bára Vrabcová.

MU: AC Sparta Praha - SK DFO 7:0 (4:0)

(1. kolo 1. ligy juniorek dne 13. 8. 2017 na Strahově)

Sestava:  Pošvová - Matějková, Nejedlá, Prášilová, Grundmannová - Spilková, Pavlasová (K), Novotná, Fialová - Mužíková, Vrabcová

Střídaly :  Bidlová, Endrová, Nosková, Plivová
Horynová byla připravená, ale pro zranění do zápasu nezasáhla.

Hodnocení:  Novou sezonu mistrovských utkání jsme zahájili na Strahově s loňským ligovým mistrem. Od prvních minut byla znát kvalita Sparty a úvod zápasu byl ve znamení 2 zahrávaných rohů. Když to vypadalo, že počáteční tlak Sparty jsme zvládli, tak přišel v 10.min rychlý brejk po pravém křídle a křižná střela po zemi poprvé rozvlnila síť. Ve 13.min skončila rána z 22m na brankové konstrukci. Po dalších 25 minut se hrálo převážně ve středu hřiště. Holky hrály disciplinovaně a zodpovědně. Hráčky Sparty často končily v ofsajdové pasti. Až přišla poslední pětiminutovka prvního poločasu, kterou jsme vůbec nezvládli a po několika individuálních chybách jsme 3x inkasovali. Ve 35.min z přímého kopu z hranice velkého vápna ke vzdálenější tyči, ve 37.min do odkryté branky a ve 40.min po rychlém náběhu do vápna. I ve druhém poločasu byla Sparta dominantní. Časté střelecké pokusy ze střední vzdálenosti byly naštěstí pro nás dost nepřesné. Největší zbraní Sparty byly centry z křídelních prostorů, po kterých také 2x skórorovala. V 55.min centr z pravé strany prošel až na neobsazenou Šubrtovou a ta v klidu hlavou zvýšila na 5:0. V 67. min si ta samá hráčka naběhla na další centr mezi naše dvě obránkyně a umístěnou střelou z malého vápna nedala Nikči Bidlové šanci - 6:0. Šubrtová se dočkala hatricku, když v 72.min upravila po samostatné akci na konečných 7:0. I přes nepříznivý výsledek zaslouží holky velkou pochvalu. Však důležitější než výsledek je zdravotní stav několika hráček, přejeme zdárné a brzké zotavení. Poděkování patří také všem rodičům, kteří podpořili tým svou účastí.

PU: SK DFO - Lázně Bohdaneč SŽ 5:0 (3:0)

(Přátelské utkání dne 6. 8. 2017 na LS)

Branky DFO:  3x Pavlasová, Fialová, Spilková

Sestava:  Pošvová - Grundmannová, Prášilová, Nejedlá, Nosková - Matějková, Pavlasová, Spilková, Fialová - Endrová, Mužíková

Hodnocení:  Na závěr soustředění jsme sehráli domácí přípravné utkání proti žákům Lázní Bohdaneč. Na našem soupeři bylo vidět, že s přípravou teprve začíná a holky i v tomto zápase dominovaly. Do vedení nás poslala již v 5.min Terka Pavlasová, když vyhnala všechny pavouky z pravého horního růžku. Druhou branku přidala lišácky přímo z rohu ve 23.min a do třetice zvýšila střelou z vápna ve 39.min. Ve druhém poločase jsme brankově využili pouze 2 příležitosti, i když šancí bylo na dalších 5 branek. Ve 47.min zvýšila na 4:0 Terka Fialová a konečnou podobu výsledku na 5:0 stanovila Domča Spilková.

PU: SPS Sázava - SK DFO 1:6 (0:3)

(Přátelské utkání dne 5. 8. 2017 v Kunčině)

Branky DFO:  3x Mužíková, Fialová, Pavlasová, Mikišková

Sestava:  Pošvová - Matějková, Nosková, Prášilová, Grundmannová - Endrová, Pavlasová, Spilková, Fialová, Mužíková
Střídaly: Mikišková, Zikmundová

Hodnocení:  PU v rámci soustředění bylo sehrané v příjemném fotbalovém prostředí v obci Kunčina. Od začátku se hrálo v naší režii a byl k vidění pohledný fotbal. Soupeř hrozil z rychlých brejků, se kterými si naše obrana, vč. Kikiny v brance, úspěšně poradila. V 1.poločase se blýskla hatrickem Kája Mužíková. Ve druhém poločase jsme pokračovali v aktivní hře a přidali jsme i další branky. Krátce po přestávce se do listiny střelkyň zapsala po samostatné akci Terka Fialová a zvýšila tak naše vedení na 0:4. Další branku přidala o 10 minut později Terka Pavlasová, když ji sedla střela pravačkou z 20m. Domácí hráčky po jednom z brejků v 53.min nastřelily břevno a v 58.min potrestaly naši váhavou a nepřesnou rozehrávku brankou a snížily na 1:5. Naposledy se skore měnilo v 72.min. Pohotovou dorážkou mezi 2 bránícími hráčkami v malém vápně poslala míč do sítě Eliška Mikišková - 1:6.

PU: FC Hradec Králové - SK DFO 2:3 (2:1)

(Přátelské utkání dne 29. 7. 2017 v Hradci Králové)

Branky DFO:  2x Mužíková, Vrabcová

Sestava:  Pošvová - Grundmannová, Nejedlá, Prášilová, Spilková - Matějková, Pavlasová, Novotná, Fialová - Vrabcová, Mužíková
Střídaly: Horynová, Plivová

SK DFO - FC Hradec Králové 3:1 (2:1)

(Přátelské utkání dne 22. 7. 2017 na LS)

Branky DFO:  2x Vrabcová, Pavlasová

Sestava:  Maršíková - Grundmannová, Nejedlá, Prášilová, Nosková - Spilková, Novotná, Vrabcová, Fialová - Pavlasová, Mužíková