AC Sparta Praha - SK DFO Pardubice 7:0 (4:0)

1. liga juniorek

Sestava: Pošvová - Matějková, Nejedlá, Prášilová, Grundmannová - Spilková, Pavlasová (K), Novotná, Fialová - Mužíková, Vrabcová
Střídaly : Bidlová, Endrová, Nosková, Plivová

Hodnocení: Novou sezonu mistrovských utkání jsme zahájili na Strahově s loňským ligovým mistrem. Od prvních minut byla znát kvalita Sparty a úvod zápasu byl ve znamení 2 zahrávaných rohů. Když to vypadalo, že počáteční tlak Sparty jsme zvládli, tak přišel v 10.min rychlý brejk po pravém křídle a křižná střela po zemi poprvé rozvlnila síť. Ve 13.min skončila rána z 22m na brankové konstrukci. Po dalších 25 minut se hrálo převážně ve středu hřiště. Holky hrály disciplinovaně a zodpovědně. Hráčky Sparty často končily v ofsajdové pasti. Až přišla poslední pětiminutovka prvního poločasu, kterou jsme vůbec nezvládli a po několika individuálních chybách jsme 3x inkasovali. Ve 35.min z přímého kopu z hranice velkého vápna ke vzdálenější tyči, ve 37.min do odkryté branky a ve 40.min po rychlém náběhu do vápna. I ve druhém poločasu byla Sparta dominantní. Časté střelecké pokusy ze střední vzdálenosti byly naštěstí pro nás dost nepřesné. Největší zbraní Sparty byly centry z křídelních prostorů, po kterých také 2x skórorovala. V 55.min centr z pravé strany prošel až na neobsazenou Šubrtovou a ta v klidu hlavou zvýšila na 5:0. V 67. min si ta samá hráčka naběhla na další centr mezi naše dvě obránkyně a umístěnou střelou z malého vápna nedala Nikči Bidlové šanci - 6:0. Šubrtová se dočkala hatricku, když v 72.min upravila po samostatné akci na konečných 7:0. I přes nepříznivý výsledek zaslouží holky velkou pochvalu. Však důležitější než výsledek je zdravotní stav několika hráček, přejeme zdárné a brzké zotavení. Poděkování patří také všem rodičům, kteří podpořili tým svou účastí.

Předseda: Eva Šmeralová tel: +420 774 625 802
Sekretář: Veronika Sehnoutková tel: +420 602 494 284
Správce stadionu: Ladislav Maixner tel: +420 732 465 224