SK DFO - Lokomotiva Brno Horní Heršpice 2:0 (1:0)

1. liga dorostenek

Branky: 6. Matějková, 44. Pavlasová

Setava: Bidlová, Grundmannová, Vodvárková, Nejedlá, Spilková Prášilová, Matějková, Pavlasová, Betáková, Fialová, Maršíková.
Střídaly: Mužíková, Hlušičková, Širšová

Hodnocení : Po více jak půlroce jsme odehráli opět zápas na "domácí" půdě na LS. Za velkého vedra jsme přivítali hráčky Lokomotivy Horních Heršpic. O první vzruch zápasu jsme se postarali my. Ve 2.min se dostala Ajka Matějková za obranu, ale správný okamžik k přehození brankařky prováhala a její následný pokus byl zblokován hostující obránkyní na roh. V 6.min byla ve vápně faulovaná Terka Fialová a z nařízeného pokutového kopu jsme šli, po dvou dorážkách, do vedení, když míč do sítě propasírovala Ajka Matějková - 1:0. Po vedoucí brance nechali o osobě vědět v krátkém časové sledu také hosté, kteří se několikrát dostali na dostřel naší branky,. Avšak střelecké pokusy naštěstí byly buď málo razantní, nebo nepřesné a nebo končily v náruči Nikči Bidlové. Úvod druhého poločasu nám vyšel také znamenitě. Terka Fialová vyslala "českou uličkou" Terku Pavlasovou, která se dostala za obranu a individuální akci zakončila "blafákem" brankařce a střelou do odkryté branky na 2:0. Fotbalovější hosté z Brna pak vrhli všechny síly do útoku a ve snaze o zkorigování výsledku také změnili rozestavení. Příležitostí na to měli více než dost, ale stejně jako v první půli, střely byly nepřesné, nebo končily opět v náručí pozorné a výborně chytající Nikči Bidlové. Závěrečný tlak jsme také ustáli a dokonce jsme mohli před závěrečným hvizdem naše vedení navýšit, ale Kája Mužíková svou samostatnou akci nedotáhla k úspěšnému zakončení. Díky bojovnému týmovému výkonu, za což holky zaslouží pochvalu a poděkování, zůstaly důležité 3 body doma.

Předseda: Eva Šmeralová tel: +420 774 625 802
Sekretář: Veronika Sehnoutková tel: +420 602 494 284
Správce stadionu: Ladislav Maixner tel: +420 732 465 224