SK DFO Pardubice – FC Hradec Králové 0:2 (0:1)

(1. liga žen dne 22. 5. 2010 v Pardubicích na Letním stadionu)

Branky:  32. Rovenská, 64. vlastní (Freislerová)

Sestava (Pardubice):  Cvrčková - Merklová, Freislerová (73. Matušková), Kroutilová, Kunáková (68. Erdelyiová) - Šmahelová (60. Dostálová), Kubantová, Krejcarová - Závišková, Machatková, Urbancová

Sestava (Hradec Králové):  Legerská - Vaňková, Mikešová, Novotná, Svobodová - Lacinová, Benešová (68. Kosová), Nováková, Rovenská (88. Adamírová) - Burešová (76. Jančová), Ninczová

Již ve druhé minutě byla před Krejcarovou poloprázdná branka, ale její střelu po zemi domácí obrana odvrátila. Hradec zavařil domácím v sedmé minutě, ale ani on se z gólu neradoval. Po půl hodině hry zahrávali hosté standardní situaci a Rovenská hlavou poslala míč k tyči a tím i svůj tým do vedení. Tři minuty před přestávkou ve druhé skvělé šanci Pardubic byla Urbancová, ale té na malém vápně doslova v posledním okamžiku hostující obránkyně míč ustřelila na roh. Hostující hráčky své vedení potvrdily opět po standardní situaci, kdy Ninczová zahrávala trestný kop, který za záda Cvrčkové tečovala domácí stoperka Freislerová. Pět minut před závěrečným hvizdem fatálně chybovala hradecká gólmanka, která doslova namazala Dostálové, ale ta křížnou střelou branku těsně minula. Gólem neskončila ani další standardka Kubantové v poslední minutě, která jenom díky ochraným sítím za brankou, neskočila na blízkých tenisových kurtech.

Jaroslav Falta (trenér Pardubic):  Prohra mrzí trojnásob, neboť prohráli jsme doma, navíc v derby a v zápase, ve kterém jsme podali slušný výkon, ale bohužel rozhodly standardní situace, přestože jsme se na ně připravovali. V první půli jsme neproměnili dvě tutovky a po přestávce jsme inkasovali po vlastním gólu.

Eduard Novotný (asistent trenéra HK):  S výsledkem jsme určitě spokojeni, holky odvedly dobrý výkon. Věděli jsme, že to nebude jednoduché, protože Pardubicím šlo o bytí a nebytí v nejvyšší soutěži, ale naše děvčata to zvládla a zaslouží si pochvalu. Pardubicím držíme palce, aby se jim podrželo soutěž zachránit.

Pardubický deník 25. 5. 2010:

>>>  Fotografie ze zápasu (© Michal Mach)

>>>  Fotografie ze zápasu (© PH)

FC Viktoria Plzeň – SK DFO Pardubice 2:1 (0:1)

(1. liga žen dne 16. 5. 2010 v Plzni)

Pardubický deník 18. 5. 2010:

SK DFO Pardubice – FC Teplice 0:0 (0:0)

(1. liga žen dne 8. 5. 2010 v Pardubicích na Letním stadionu)

Sestava (Pardubice):  Cvrčková – Kubantová, Freislerová, Merklová (68. Dostálová), Kroutilová – Machatková, Landová, Závišková, Kunáková (85. Šmahelová) – Krejcarová – Urbancová

Sestava (Teplice):  Zbořilová – Králová, Polívková, Kodešová, Hejlová – Janouchová (72. Chludilová), Fridrichová (64. Štrosová), Čulová, Janečková – Brázdová, Vlastníková

ŽK: 0:2 (Čulová, Králová); rozhodčí: Zaplatilová - Jelínková, Lavrenčíková; delegát Kolev; diváků 40

Domácí šli do utkání s vidinou získat všechny body, ovšem po jejich aktivním začátku začaly vystrkovat růžky i teplické hráčky. Ke gólovým příležitostem však na obou stranách docházelo v první půli velmi zřídka. Po přestávce hostující hráčky dvakrát po sobě nebezpečně zahrozily a jednou pomohla domácím jejich branková konstrukce. Na druhé straně největší příležitost Pardubic zahodila Urbancová. Ačkoliv se oba týmy přetahovaly o územní převahu, byly to hostující hráčky, které měly v závěru více šancí, aby utkání rozhodly ve svůj prospěch. Gólu se však ani jeden tým nedočkal.

Hodnocení trenéra domácích (J. Falta):  Soupeř nás překvapil svoji kvalitou, našli jsme v jeho kádru několik hráček ze Sparty a Slavie, takže určitě posílil a bylo to na jeho hře znát. Nám patřili převážně úvody obou poločasů, kdy jsme Teplice přehráli, získali jsme územní převahu, nicméně brankové příležitosti tam v podstatě nebyly. Soupeř naopak dohrával oba poločasy nahoře a dostával nás pod tlak. Teplice si šance vytvářely převážně po standardních situacích. My jsme dokázali kontrovat pouze jednou šancí, kdy po akci Krejcarové neproměnila Urbancová samostatný nájezd na branku. Když shrnu celý zápas, jsem s bodem spokojen. Celý tým předvedl svůj standard, zlepšení oproti minulým zápasům zaznamenala Urbancová.

Hodnocení hostujícího týmu:  Začátek zápasu začal tlakem teplických hráček na kterých byla vidět touha po vítězství. Již v 10.min. poslala střelu Fridrichová těsně nad. V 15.min. to byla Čulová, kdy její tvrdá střela minula opět těsně horní břevno pardubické branky. Domácí zahrozily pouze jednou, kdy skrumážovou situaci vyřešila Zbořilová. Po celý 1.poločas měly teplické hráčky převahu, zadní řady hrály velice pozorně a zodpovědně, středová řada se opírala o hbitou Fridrichovou a v útoku důraznou Brázdovou.
Ve 2.poločase 52.min. poslala z 25m tvrdou střelu Brázdová do pravé tyče pardubické branky. O 2 min. později Čulová hlavičkou poslala míč do šibenice, avšak domácí brankařka vyrazila na roh. V 65.min. musela odstoupit z hrací plochy dobře hrající zraněná Fridrichová. V 67.min. poslala nebezpečnou střelu ze 30.m Hejlová. V 85.min. jen těsně minul míč pardubickou branku po teči Brázdové. A v poslední min. Chludilová přestřelila opět těsně přes horní břevno pardubické branky.
Škoda, že z těchto šancí nepadla ani jedna branka. Avšak za nasazení, herní činnost a přístup k tomuto zápasu zaslouží celé mužstvo pochvalu.

Pardubický deník 11. 5. 2010:

>>>  Fotografie ze zápasu

FC Hradec Králové – SK DFO Pardubice 2:1 (1:1)

(1. liga žen dne 2. 5. 2010 v Urbanicích)

Branky:  13. Ninczová, 90.(+2) Hlaváčková - 41. Machatková

Pardubický deník 4. 5. 2010:

SK DFO Pardubice – FC Viktoria Plzeň 0:0 (0:0)

(1. liga žen dne 24. 4. 2010 v Pardubicích na Letním stadionu)

Sestava:  Cvrčková - Kroutilová, Landová, Merklová, Kubantová - Erdelyiová (Nevečeřalová), Krejcarová, Kunáková, Machatková - Urbancová (Freislerová), Dostálová

8. Teplice 14 1 3 10  7 : 42 6 (-15)

AC Sparta Praha – SK DFO Pardubice 6:1 (1:1)

(1. liga žen dne 17. 4. 2010 v Praze)

Branky:  3. Martínková I., 50. Pivoňková, 55. a 66. Mocová, 76. Došková, 86. Sloupová (pen.) - 15. Dostálová M.

Sestava (Pardubice):  Cvrčková - Kubantová, Landová, Freislerová, Kroutilová - Machatková, Závišková, Krejcarová, Kunáková (51. Nevečeřalová) - Erdelyiová (74. Merklová), Dostálová (90. Strachotová)

Sestava (Sparta):  Sloupová - Malinová, Sedláčková, Mocová, Ondrušová (60. Bíbrlová) - Došková (76. Přibáňová), Pivoňková, Martínková I., Ringelová (65. Týlová) - Kožárová (55. Šmidrkalová), Martínková L.

ŽK: Martínková L. - Závišková; rozhodčí: Drahotušská - Bártová, Tichá

Hodnocení Sparty (Dušan Žovinec):
V prvním poločase jste se opět trápili a do kabin šli dokonce za nerozhodného stavu. Proč tomu tak bylo?
Bylo to naprosto evidentní. V prvním poločase trochu pokračovala bída, kterou jsme se prezentovali minulý týden v Brně, takže jsme do přestávky šli za stavu 1:1. Nebyli jsme vůbec spokojeni. Navíc Pardubice daly z jediného svého útoku branku, když jsme udělali chybu při standardce a lacino jsme nechali Pardubice vyrovnat.
V druhém poločase jste si ale už počínali suverénně. Co jste změnili?
Už v té době bylo ale jasné, že se celá hra odehrává na půlce Pardubic, přesto jsme pochopitelně byli nespokojeni a udělali jsme nějaké změny. Snažili jsme se holky upozornit na to, že není dobré si s tím zahrávat a nakonec k tomu v druhé části holky přistoupily zodpovědně. Vyvíjeli jsme větší tlak do vápna, zakončovali jsme v pěti, šesti hráčkách a velice rychle rozhodli. Zápas byl v druhé půli v pořádku možná i proto, že Pardubicím došly síly. Pak už nebylo o co hrát.
Vítězství 6:1 hovoří jasně, můžete být spokojený...
Abych řekl pravdu, s tím zápasem jsem moc spokojený nebyl, přestože jsme vyhráli. Chyběla kapitánka Heroldová, kterou jsme šetřili, a těch změn vůbec bylo až moc, nicméně kádr je natolik široký, že by to měl zvládnout.

Pardubický deník 20. 4. 2010:

>>>  Fotografie ze zápasu (© Sparta)

SK DFO Pardubice – FC Teplice 2:0 (1:0)

(1. liga žen dne 10. 4. 2010 v Pardubicích na Letním stadionu)

Branky:  6. Kunáková a 72. Strachotová

Sestava (Pardubice):  Cvrčková - Kroutilová, Freislerová, Landová, Merklová - Kunáková, Závišková, Krejcarová, Nevečeřalová - Strachotová, Dostálová (Urbancová, Hodásová, Záplatová)

Pardubický deník 13. 4. 2010:

1.FC Brno, a.s. – SK DFO Pardubice o.s. 2:0

(čtvrtfinále Poháru KFŽ dne 4. 4. 2010 v Brněnských Ivanovicích)

čtvrtfinále Poháru KFŽ
4. dubna 2010 v 15 hodin na umělé trávě v Brněnských Ivanovicích.
Po prohře na půdě Brna náš tým v Poháru končí.

Slovan Liberec – SK DFO Pardubice o.s. 0:0, PK 2:4

(3. kolo Poháru KFŽ dne 21. 3. 2010 v Liberci)

Sestava (Pardubice):  Cvrčková – Kubantová, Freislerová, Merklová, Kroutilová – Machatková, Landová, Závišková, Kunáková - Dostálová, Krejcarová (K); (Cuberková)

"A" tým postoupil v Poháru KFŽ na penalty.

FC Viktoria Plzeň – SK DFO Pardubice 1:1 (0:1)

(1. liga žen dne 13. 3. 2010 v Plzni)

Branka:  Kunáková

Sestava (Pardubice):  Cvrčková - Kubantová, Freislerová, Landová, Kroutilová - Machatková, Krejcarová, Závišková, Kunáková - Urbancová, Dostálová (Erdélyiová)

Pardubický deník 15. 3. 2010:

Pardubický deník 16. 3. 2010:

SK DFO Pardubice o.s. – juniorky SK Slavia Praha a.s. 0:2 (0:2)

(přátelské utkání dne 7. 3. 2010 na UMT Hůrka)

Branky:  48. Kozlíková, 80. Necidová

Sestava (Pardubice):  Cvrčková - Kroutilová, Merklová, Freislerová, Kubantová - Machatková, Landová, Závišková, Urbancová - Krejcarová, Dostálová M. (Nevečeřalová, Strachotová)

Sestava (Slavia):  Palková - Marková, Stanková, Vlčková, Rzycká - Bělohlávková, Prouzová (79. Kozlíková), Kozlíková (71. Košvancová), Plzáková (17. Beránková) - Košvancová (61. Tučková), Necidová

Hodnocení soupeře:
Slávistky do zápasu vstoupily opatrně a možná i proto se jim úvod zápasu příliš nevydařil. Chyběl klid v rozehrávce i lepší kombinace. Domácí Pardubice však nebylo příliš nebezpečné, holky dobře bránily a nepouštěly soupeře před naší bránu. Takže jsme hlavně viděli boj ve středu hřiště. Slávistky se však postupně rozehrávaly a dostávaly se do nadějných situací, ale chyběla tomu střelba či lepší finální přihrávka. Druhá polovina prvního poločasu vyzněla z naší strany lépe a taky jsme byli blízko vstřelené brance, ve 34. minutě se po rohu dostala do zakončení Košvancová, míč se jí do sítě nepodařilo dopravit, domácí obránkyně pak z brankové čáry dokonce trefila vlastní břevno.
Ve druhém poločase se holkám dařilo ještě více, pomohla tomu i rychlá branka. Ve 48. minutě Kozlíková před vápnem zasekla a pohotově levačkou umístila střelu k tyči, na kterou neměla brankářka nárok. Slávistky si vytvářely další příležitosti, ale vždy chybělo jen málo. Smůlu měla Bělohlávková, několikrát si po míči natahovala Necidová, řada centrů těsně propadlo. V 74. minutě z úhlu trefila břevno Košvancová. Pojistku přidala deset minut před koncem Necidová, když se dostala ve vápně k míči a střelou k tyči překonala brankářku. V závěru pak byla ve velké šanci Tučková, branku však těsně minula.

SK DFO Pardubice o.s. – Stará Lysá 1:3

(přátelské utkání dne 28. 2. 2010)

REALMONT CUP v Liberci

(turnaj dne 20. 2. 2010 v Liberci)

REALMONT CUP - MEMORIÁL VLADIMÍRA HOUSY - 4. ročník fotbalového turnaje týmů žen

"A" tým žen uspěl na turnaji v Liberci (2 x 20 minut na celé hřiště)

Sestava (Pardubice):  Holátková, Cvrčková, Kubantová, Kroutilová, Freislerová, Landová, Cuberková, Kunáková, Merklová, Závišková, Krejcarová, Dostálová, Erdélyiová

SK DFO Pardubice - Teplice 1:0 (Krejcarová z PK)

SK DFO Pardubice - Plzeň 1:0 (Kunáková)

SK DFO Pardubice - Hradec Králové 2:1 (Cuberková, Dostálová)

SK DFO Pardubice - Liberec 2:1 (Cuberková, Kunáková)

>>>  Fotografie z turnaje (© SK DFO)

>>>  Fotografie z turnaje (© Liberec)

Podzim 2009

SK DFO Pardubice o.s. – 1.FC Brno, a.s. 1:1 (0:0)

(1. liga žen dne 14. 11. 2009 v Pardubicích na Letním stadionu)

Branky:  Stefanová (55. minuta), Krejcarová (60. minuta)

Sestava (Pardubice):  Holátková – Kubantová (Nevečeřalová), Freislerová, Koutná, Kroutilová – Kunáková, Merklová (Dostálová), Závišková (Vašíčková), Machatková - Krejcarová (K), Urbancová (Cuberková)

Sestava (Brno):  Hádlíková, Juříková, Černá, Vejlupková, Širůčková (K), Tomšíková, Stefanova, Klíčová, Florková, Tanenbergerová, Válková

ŽK:  Závišková - Vejlupková

Vyjádření trenéra SK DFO:  Vyrovnané bojovné utkání s minimem šancí na obou stranách. Škoda neuznaného gólu v 88. minutě. Chválím Koutnou, Krejcarovou, Machatkovou.

Pernštejn 16. 11. 2009:

Pardubický deník 18. 11. 2009:

>>>  Fotografie z rozlučky

1.FC Slovácko, a.s. – SK DFO Pardubice o.s. 4:0 (3:0)

(1. liga žen dne 8. 11. 2009)

Branky:  13. Strožová, 21. Vlasatíková, 28. Juráková, 53. Marcoňová

Sestava (Pardubice):  Cvrčková – Kubantová (Merklová), Freislerová, Koutná, Kroutilová – Kunáková, Šmahelová, Závišková, Erdélyiová (Urbancová) - Krejcarová (K), Machatková

Sestava (Slovácko):  Bednaříková, Sedláčková (Jačisková) (Zderčíková), Cahynová, Hýlová, Strožová, Polášková, Hoferková (Šicová), Marcoňová (K), Dudová (Bartovičová), Vlasatíková, Juráková

ŽK:  Urbancová, Freislerová

Vyjádření trenéra SK DFO:  Domácí hráčky nás většinu zápasu přehrávaly. Byly rychlejší a důraznější na balonu, přesto rozhodly individuální chyby v obranné fázi. Prohra je vzhledem ke kvalitě soupeře zasloužená, nicméně krutá.

Pardubický deník 10. 11. 2009:

Pernštejn 10. 11. 2009:

SK DFO Pardubice o.s. – SK Slavia Praha-fotbal a.s. 0:2 (0:1)

(1. liga žen dne 31. 10. 2009 v Pardubicích na Letním stadionu)

Branky:  38. Holečková, 59. Divišová

Sestava (Pardubice):  Holátková – Kubantová, Freislerová, Koutná, Kroutilová - Machatková (Cuberková), Závišková, Kunáková, Erdélyiová (Nevečeřalová) - Krejcarová (K), Urbancová (Dostálová)

Sestava (SK Slavia Praha):  Jindráková, Odehnalová, Pincová, Budošová, Tomášková (Kulichová), Voňková (Nepokojová), Pěničková (K), Benýrová (Dvořáková), Holečková, Divišová, Danielová (Bendová)

HR:  Špindlerová Zuzana, AR1:  Pelová Lucie AR2:  Pemlová Monika

ŽK:  Závišková, Pěničková

Vyjádření domácího trenéra:  S výkonem jsem spokojený. Škoda, že jsme při hře dopředu nebyli více odvážnější. Celý tým podal poctivý výkon. Všechny hráčky chválím za předvedenou bojovnost.

Pardubický deník 3. 11. 2009:

Pernštejn 3. 11. 2009:

SK DFO Pardubice o.s. – FC Hradec Králové a.s. 1:2 (0:1)

(1. liga žen dne 24. 10. 2009 v Pardubicích na Letním stadionu)

Druhé derby Pardubice - Hradec (bylo přeloženo z listopadu)

Branky:  Koutná - Teislerová, Ninczová

Sestava (Pardubice):  Cvrčková – Kroutilová, Freislerová, Koutná, Kubantová - Medková, Šmahelová, Krejcarová (K), Kunáková - Urbancová, Erdélyiová (Merklová, Nevečeřalová, Dostálová)

Sestava (Hradec Králové):  Sladká - Benešová (K), Hlaváčková, Novotná, Lacinová, Mikešová, Nováková, Svobodová, Burešová, Ninczová, Kosová

Vyjádření domácího trenéra:  V prvním poločase se hrál chodící nezáživný fotbal. Ve druhé půli jsme dostali soupeře pod tlak a dokázali jsme vyrovnat. V 85. minutě jsme však dostali nešťastný gól, na který již nebyl čas odpovědět.

Pardubický deník 27. 10. 2009:

Pernštejn 27. 10. 2009:

SK DFO Pardubice o.s. – AC Sparta Praha fotbal a.s. 0:4 (0:2)

(1. liga žen dne 17. 10. 2009 v Pardubicích na Letním stadionu)

Branky:  Martínková Lucie, Kožárová Tereza 2x, Bíbrlová Adéla

Sestava (Pardubice):  Holátková - Kroutilová, Freislerová, Merklová (Medková), Kubantová (Dostálová) - Koutná, Machatková (Vašíčková), Šmahelová, Kunáková (Nevečařalová) - Krejcarová (K), Závišková

Sestava (AC Sparta Praha):  Sloupová, Martínková, Heroldová (K), Vyštejnová, Kladrubská (Nováková), Ringelová (Bartoňová), Kožárová, Bíbrlová, Týlová (Nehodová), Ondrušová, Pivoňková (Čulová)

ŽK:  Závišková Žaneta, Krejcarová Michaela

Rozhodčí:  Ratajová Lucie, Simmerová Petra, Lavrenčíková Jindra

Vyjádření trenéra SK DFO:  Favorit nás od začátku kombinačně přehrával, ale do vyložených šancí jsme ho nepouštěli. První dvě branky jsme dostali zbytečně po našich hrubých chybách. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila a soupeře jsme opět nepouštěli do vyložených šancí, avšak jsme zbytečně inkasovali po dvou rozích. Chválím celý tým za bojovnost, jmenovitě zaslouží pochvalu Holátková, Koutná, Krejcarová a Šmahelová.

Vyjádření trenéra AC Sparta:  Do zápasu na překvapivě dobrém terénu jsme nastoupili bez některých opor, které jsme nechali odpočívat, např. nehrála Došková, Gazdíková, Sedláčková a Mocová. V první půli jsme dobře kombinovali, trenéři však měli výhrady k neproměňování některých brankových příležitostí. Se stavem 0:2 po první půli jsme byli spokojeni. Do druhého poločasu jsme vystřídali Pivoňkovou. Celý zápas se nesl v duchu překonávání výborně zajištěné domácí obrany. Oceňuji výkon domácí brankářky, která vychytala 3-4 brankové příležitosti. Výsledek 0:4 odpovídá průběhu hry, Pardubice si vytvořily 2-3 šance, ale jinak se převážně hra odehrávala na polovině domácích.

Pardubický deník 20. 10. 2009:

Pernštejn 20. 10. 2009:

FC Teplice – SK DFO Pardubice o.s. 0:2 (0:2)

(1. liga žen dne 10. 10. 2009 v Teplicích)

Branky:  Kunáková, Machatková

Sestava (Pardubice):  Holátková – Koutná (Dostálová), Freislerová, Merklová, Kubantová - Kunáková, Šmahelová, Závišková (Nevečeřalová), Machatková – Krejcarová (K), Urbancová (Kroutilová)

Vyjádření trenéra SK DFO:  Konečně jsme získali tři body a pocítili jsme tak radost z výhry, i když jsme zrovna moc kvalitní hru nepředvedli. Věřím, že se nám povedlo protrhnout střeleckou smůlu a bodový zisk budeme navyšovat. Děkuji hráčkám za bojovnost.

Pardubický deník 13. 10. 2009:

Pernštejn 13. 10. 2009:

SK DFO Pardubice o.s. – FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)

(1. liga žen dne 3. 10. 2009 v Pardubicích na Letním stadionu)

Branky:  Machatková - Vachlová

Sestava (Pardubice):  Holátková – Koutná, Freislerová, Merklová, Kubantová - Erdélyiová (Kunáková), Šmahelová (Drobná) (Dostálová), Závišková, Machatková – Krejcarová (K), Urbancová

Sestava (FC Plzeň):  Odlasová - Bohmannová (K), Černá, Hanžlová (Šuhajdová) - Podroužková, Jungová (Májičková), Vachlová, Valečková – Beštová, Myslíková (Markelová), Mikysková

HR:  Hasíková Marika, AR1:  Kramlová Eliška, AR2:  Šecová Adriana

ŽK:  Kubantová – Černá, Hanžlová

Vyjádření domácího trenéra:  Jednoznačná ztráta dvou bodů, po většinu zápasu jsme byly lepším týmem na hřišti my, ovšem rozhodlo neproměňování šancí. Pochvalu zaslouží Machatková, Závišková a Urbancová.

Vyjádření hostujícího trenéra:  S výsledkem 1:1 jsme spokojeni. Ve druhém poločase jsme byly lepším týmem my, ale Pardubice si vytvořily větší množství šancí. Můžeme mluvit o štěstí, že jsme za stavu 1:0 neinkasovali, když kapitánka domácích nastřelila břevno.

Pardubický deník 6. 10. 2009:

Pernštejn 6. 10. 2009:

FC Hradec Králové a.s. – SK DFO Pardubice o.s. 0:0 (0:0)

(1. liga žen dne 27. 9. 2009)

Sestava (Pardubice):  Cvrčková – Koutná, Freislerová, Merklová, Kubantová (Cuberková) - Erdélyiová, Šmahelová, Závišková, Kunáková (Machatková) – Krejcarová (K), Urbancová (Drobek)

Vyjádření trenéra SK DFO:  V prvních dvaceti minutách jsme si vytvořili tlak, který ovšem branku nepřinesl. Poté došlo k vyrovnání hry. Ve druhém poločase tempo polevilo a prostor dostala kombinační hra, která přinesla brankové šance. Ovšem nepovedlo se ani jednu proměnit.

Pardubický deník 29. 9. 2009:

1.FC Brno, a.s. – SK DFO Pardubice o.s. 8:2 (5:2)

(1. liga žen dne 13. 9. 2009 v Brně)

Branky SK DFO:  Kunáková, Machatková

Sestava (Pardubice):  Cvrčková – Medková, Freislerová, Machatková, Kroutilová – Koutná, Závišková, Krejcarová (K), Kunáková – Urbancová, Cuberková (Kubantová, Nevečeřalová, Erdélyiová)

Vyjádření trenéra SK DFO:  Vedli jsme 1:0, ale pak jsme dostali dva slepené góly během pěti minut. Dokázali jsme ještě snížit na 4:2, ale to bylo z naší strany vše. Ve 45. minutě domácí hráčky zvyšovaly svůj náskok už na 5:2. Ve druhém dějství domácí celek postupně navyšoval skóre na konečných 8:2. Naše obrana dnes zcela vyhořela.

Pernštejn 14. 9. 2009:

SK DFO Pardubice o.s. – 1.FC Slovácko, a.s. 0:4 (0:0)

(1. liga žen dne 5. 9. 2009 v Pardubicích na Letním stadionu)

Branky:  55. Šubardová, 69. Cahynová, 75. Juráková, 90. Bartovičová

Sestava (Pardubice):  Cvrčková – Koutná (90. Kubantová), Freislerová, Machatková, Kroutilová - Medková, Krejcarová (K), Závišková, Kunáková – Urbancová (80. Cuberková), Erdelyiová (68. Nevečeřalová)

Sestava (1. FC Slovácko):  Malíková, Cahynová, Hýlová, Strožová (46. Šubardová), Polášková, Balaščáková, Marcoňová, Dudová (64. Jačisková), Vlasatíková, Bartovičová (74. Zderčíková), Juráková (86. Bačová)

ŽK:  Machatková (SK DFO)

HR:  Šafránková Nikola, AR1:  Ratajová Lucie, AR2:  Lavrenčíková Jindra

Vyjádření domácího trenéra:  V prvním poločase kralovala naše kvalitní obrana s rychlými protiútoky - zodpovědný výkon. Druhý poločas nás soupeř zatlačil, ale dostali jsme neuvěřitelně gól z rychlého protiútoku po naši standardní situaci - šťastný gól pro Slovácko. Potom jsme otevřeli hru a v posledních 15 minutách jsme ještě 3x inkasovali. Vzhledem k velmi kvalitní hře v prvním poločase je výsledek pro nás příliš krutý. Za bojovnost chválím celý kolektiv.

Vyjádření hostujícího trenéra:  Po nešťastné remíze doma s Brnem jsme přijeli do Pardubic s cílem zahrát si útočný fotbal a zisk 3 bodů. S výhrou jsem spokojená, ovšem s výkonem to ještě není dle našich představ. Hlavně v prvním poločase to bylo z naší strany trápení. Ve druhém už to bylo o poznání lepší a zaslouženě si odvážíme vítězství. Musím ovšem podotknout, že mám velmi dobrý pocit z toho, jak to v Pardubicích funguje. Myslím,že to chce pár let a bude zde tým předních příček ženské ligy. Držím palce.

Pardubický deník 8. 9. 2009:

Pernštejn 8. 9. 2009:

SK Slavia Praha-fotbal a.s. – SK DFO Pardubice o.s. 10:0 (3:0)

(1. liga žen dne 29. 8. 2009 na hřišti v Uhříněvsi)

Branky:  10. Odehnalová, 23. Voňková, 40. Divišová, 54. Holečková, 58. Nepokojová, 64. Danielová, 66. Pincová, 78. Tomášková, 85. Bendová, 87. Danielová

Sestava (Pardubice):  Cvrčková - Kroutilová, Freislerová, Machatková, Koutná - Kunáková (71. Dostálová), Šmahelová, Merklová (80. Erdelyiová), Krejcarová, Medková (60. Nevečeřalová) - Urbancová (64. Závišková)

Sestava (Slavia Praha):  Zbořilová - Tomášková, Odehnalová, Pincová, Benýrová (71. Dvořáková) - Divišová, Pěničková, Budošová (46. Danielová), Holečková - Voňková (82. Krůzová), Nepokojová (64. Bendová)

ŽK:  64. Machatková

Hodnocení SK Slavia Praha:  Slávistky do prvního zápasu nastoupily s novými tvářemi v sestavě. Do obrany k Pincové místo nemocné Králové nastoupila Odehnalová, v útoku se představila i druhá hradecká posila Nepokojová. Hned od samotného začátku jsme si vytvořili obrovský tlak, kdy se hra odehrávala prakticky pouze na polovině soupeře. Jenže houževnatě bojující Pardubice nás do vyložených šancí nepouštěly. Do první šance se dostala Budošová, ale míč jí obránkyně v poslední chvíli vypíchla. Uklidnění do slávistických řad přišlo v 11. minutě, po standardní situaci se míč vrátil k Pěničkové, která ho vrátila před bránu, kde Odehnalová hlavou v pádu umístila k tyči. Premiérový start a hned první gól sezony, takže rozhodně dobrý start. Taktika hostů se nezměnila, takže pokračovalo dobývání. Ve 24. minutě po rohu Divišové střílela Budošová a zblízka hlavou dorážela Voňková. V další situaci byla ve velké šanci opět Budošová, tentokrát po pěkném vysunutí Odehnalové. V závěru jsme přidali ještě třetí branku, Benýrová před vápnem našla Divišovou, která se obtočila kolem obránkyně a bez problémů prostřelila brankářku. V poslední minutě mohla hlavou skórovat Pincová, ale těsně minula.
Do druhého poločasu nastoupila poprvé za Slavii i Danielová a hned se blýskla dvěma zajímavýma góly. Soupeři postupně docházely síly, takže bylo jen otázkou času, kolik branek vstřelíme. Nejdříve však Divišová trefila břevno, poté Nepokojová v nadějné pozici trefila brankářku. Pak už to začalo padat. 55. minuta - po centru Odehnalové a přiťuknutí Nepokojové střílela Holečková, 58. minuta - centrovaný míč Divišové na branku lehce tečovala Nepokojová, 65. minuta - standardní situaci rozehrála Divišová a ve vápně parádně nůžkami skórovala Danielová, 67. minuta - roh Divišové a přesná hlavička Pincové, 79. minuta - Divišová prostrčila, Bendová byla důrazná a vybojovala míč zpět, obešla obránkyni a v pohodě prostřelila i brankářku, 85. minuta - krásný brejk, kdy Odehnalová dlouhým pasem vysunula Divišovou, která před brankovou čárou ve skluzu dokázala přihrát před branku, kde skórovala osamocená Bendová, 87. minuta - po rohu Divišové vybojovala zpět míč Danielová a zády k brance opět předvedla nůžky a opět skórovala. A to jsme řadu situací nedotáhli či pokusy skončily těsně vedle branky.

Pardubický deník 1. 9. 2009:

>>>  Fotografie ze zápasu (© Slávistické noviny)

SK DFO Pardubice o.s. – FC Hradec Králové a.s. 1:2

(přátelské utkání dne 26. 8. 2009)

Branka SK DFO:  Závišková (i když ve skutečnosti padly dva regulérní góly na každé straně)

SK DFO Pardubice o.s. – TJ Meteor Hraďištko I. 3:0 (0:0)

(přátelské utkání dne 22. 8. 2009)

Branky:  Urbancová, Šmahelová, Krejcarová

Turnaj v Luži:  1. místo

(turnaj dne 8. 8. 2009 v Luži)

"A" tým žen uspěl na turnaji v Luži

SK DFO Pardubice o.s. - FC Hradec Králové a.s. 2:0 (Trojáková, Freislerová)

SK DFO Pardubice o.s. - FC Teplice 2:0 (Šmeralová, Trojáková)

FC Hradec Králové a.s. - FC Teplice 0:0

SK DFO Pardubice o.s. – FK Agria Choceň s.r.o. 5:0 (3:0)

(přátelské utkání dne 1. 8. 2009 v Dolní Rovni)

Hřiště v Dolní Rovni přivítalo fotbalistky SK DFO i starou gardu Sparty Praha.

13:15h přátelské utkání žen: SK DFO Pardubice o.s. - FK Agria Choceň s.r.o. 5:0 (3:0)

Branky:  Urbancová 3x, Závišková, Šmeralová